Eğitim öğretim alanındaki başarılarıyla ön plana çıkan okulumuz 2012-2013 eğitim öğretim yılına renkli bir başlangıç gerçekleştirildi.

Anne ve babalarıyla birlikte, okula gelerek apayrı bir görüntü ortaya çıkaran küçük öğrencilerin öğretmenleriyle ve yeni arkadaşlarıyla karşılaşmaktan mutlu oldukları gözlendi. Aziz şehitlerimiz için yapılan bir dakikalık saygı duruşundan sonra İstiklal marşımızı okunmasından sonra Okul Müdürü Ali ÇANKAYA öğrenci, öğretmene ve velilere 4+4+4 sisteminin getirdiği yenilikler hakkında açıklamalarda bulundu.

Yapılan konuşmalarda Milli Eğitim Bakanlığınca gerçekleştirilen yeni düzenlemelerle, yeni bir eğitim sisteminin hayata geçirildiği vurgulandı. Okulumuz yeni sisteme sorunsuz bir geçiş sağlamak amacıyla bütün yaz yoğun bir şekilde çalıştıklarını kaydeden Okul Müdürü Ali ÇANKAYA şöyle devam etti: “Derslikler, altyapı, sınıflarımız, bütün çalışmalarımız tamam. Ailelerimiz çocuklarını bizlere teslim ettiler. Müfredatlarımız yenilendi, güncellendi.

Dolayısıyla son söz olarak ‘Yalova Koleji’nde çalışmalar tamamlanmıştır’; bütün yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz ve diğer personelimiz yeni döneme hazırdır, 2012-2013 eğitim-öğretim yılı herkes için hayırlı olsun’ diyerek sözlerine devam etti. Öğrenci velilerinin gösterdiği yoğun ilgiden duyduğu memnuniyeti de dile getiren ve 4+4+4 eğitim sistemine geçişin okulumuzda, öğrencilerin gelmesiyle tamamlandığını vurgulayan Kurucu Müdürümüz Ali ÇANKAYA tarafından görev yapan öğretmenler, öğrencilere ve velilere tanıtıldı.[gdl_gallery title=”2012-2013-yeni-yil-donemi” width=”IMAGE_SRC” height=”IMAGE_HEIGHT” ]