Kategoriler

Kayıt Başvuru

Sayın Veliler, Sevgili Öğrenciler,

2019-2020 Eğitim – Öğretim yılının, kurumumuz sizler için başarılı geçmesini diliyoruz.

Özel Yalova Koleji olarak ; arzu edilen başarının yakalanabilmesi, disiplinli ve düzenli çalışma ile sağlanabileceği inancındayız. Kurumumuz çalışma ve disiplin ilkelerini Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Ödül ve Disiplin Yönetmeliğinden almaktadır. Bu yönetmeliğe bağlı olarak kurumumuz ilke ve sınırlarını belirlemiştir.

a) Okula Zamanında Gelinmesi:

Okulumuzda dersler 09:00’da başlar. Derse zamanında gelmeyen öğrenciler beklenmeden öğretmenler tarafından yoklama yapılır, sınıfta olmayan öğrenci yok yazılır. Derse geç kalan öğrenci İdare tarafından verilecek derse kabul belgesi ile kabul edilir. Ancak geç kalmayı alışkanlık haline getiren öğrenci hakkında ilgili yönetmelikler gereğince işlem yapılır. Ara derslere kesinlikle geç kalınmaz. Ara derslere geç kalan öğrenciler yarım gün yok sayılır ve devamsızlığa işlenir.

b) Devam Zorunluluğu:

Öğrenciler, ortaöğretim kurumlarında okula devam etme zorundadırlar; yönetmelik gereği 10 gün özürsüz ,25 gün özürlü devamsızlık yapmaları halinde notlarına bakılmaksızın başarısız sayılır ve sınıf tekrarına kalırlar.

c) Belirlenen Kılık-Kıyafet:

Erkek öğrenciler; Lacivert renkte kumaş veya keten pantolon, okul tişörtü, polar veya Okul eşofmanlarını giyerler. Saçları temiz ve düzgün kesilmiş olacaktır. Jöle ,saç boyama ,yüzük,künye ,dövme,tespih vs. yasaktır.Kılık Kıyafete uymayan öğrenciler okula kabul edilmezler.

Kız öğrenciler; Lacivert renkte kumaş veya keten pantolon okul tişörtü, polar veya Okul eşofmanlarını giyerler.Saçlar temiz ve düzenli taranmış ve toplanmış olacak.Saç boyama , Makyaj ,küpe ,takı,künye,dövme vs. yasak olup ; Kılık-kıyafete uymayan öğrenciler okula kabul edilmezler.

d) Getirilmemesi Gereken Malzemeler:

Cep telefonunun getirilmemesi esastır. Ancak zorunlu olarak getirildiği durumlarda sabah, Danışma’ya bırakılmalı çıkarken alınmalıdır. Öğrenim süresi içinde teneffüsler de dahil fark edilen cep telefonları hattı ile beraber alınarak, yıl sonuna kadar geri verilmeyecektir veya ödüllendirilecek öğrencilerde kullanılmak üzere 150 TL para tahsil edilerek iade edilecektir.

Kaybedilen cep telefonlarından okul idaresi sorumlu değildir. Belirlenen kaynak, kitap ve dergilerin dışında herhangi bir gazete, dergi veya yayın organın getirilmesi uygun görülmemektedir. Kesici aletler ,çakmak vs. Müzik aletleri ; mp3,mp4,ıpod…vb . Zararlı alışkanlıklar; sigara,vs. kullanılması ve getirilmesi kesinlikle yasaktır.

e) Sınıf Yönetimi ve Disiplin;

Sınıf disiplininden ve eğitim – öğretiminden , öğretmen sorumludur. Bu nedenle öğretmenin uygun bulduğu ve önerdiği yardımcı kaynak ve ders araç-gereçlerini öğrenci getirmek, zorundadır.

Öğretmenin dersi işlemesine engel olan ve dersin akışını bozan öğrenciler hakkında ilgili yönetmelikler gereğince işlem yapılır.

f) Okul Malzemelerinin Kullanılışı:

Okulun bina ve eşyası milli servetin bir parçası olarak kabul edilir. Bu nedenle iyi kullanılması ve korunması gereklidir. Binaya ve taşınır ,taşınmaz eşyalara zarar veren öğrenciler hakkında disiplin işlemi yapılır ve zarar ödetilir.
Özel Yalova Koleji olarak ;başarıyı arttırabilmek amacıyla belirlenen ilke ve kurallara tüm veli ve öğrencilerin titizlikle uyacakları ve gerekli hassasiyeti gösterecekleri husunda inancımız tamdır.

g) Ödüllendirme:

Eğitim – Öğretim yılında güzel davranışları, çeşitli yarışmalarda dereceye giren ,arkadaşlık ilişkileri,kurallara uyma , çevre bilinci hususunda örnek olan öğrenciler okul yönetimi tarafından ödüllendirilirler. Katılınan Olimpiyat yarışmalarında dereceye giren öğrenciler okul tarafından ayrıca ödüllendirilir.

BAŞARILI BİR EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI GEÇİRMENİZİ DİLERİZ.

Saygılarımızla

Yalova Koleji