8 Mart tarihi tüm dünyada kadınların,daha huzurlu yaşam taleplerini dile getirdiği, üretime daha fazla katıldığı, bir kadın olmanın ötesinde insan olarak daha fazla saygı görmek istedikleri, birlik ve beraberliğin en güzel örneklerinden birini sergiledikleri günün tarihi bir özetidir.

Huzurlu ve mutlu bir aile yapısının oluşturulmasında ve güçlü bir toplumsal yapının kurulmasında kadınlar her zaman önemli rol oynamıştır. Toplumun temel taşı kadınlarımız, baş tacımızdır. Toplumun temeli aile, ailenin temeli ise kadındır.Yalova Koleji olarak bu anlamlı günde kadınlarımızı unutmadık.

Bayan velilerimize yönelik okulumuzda kutlama programı düzenlendi.Programda Türkçe Öğretmenimiz Ulaş ŞENDURAN ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenimiz Melek KIZILKAYA tarafından Kadınlar gününün tarihçesi ve İslam da kadının yeri anlatıldı. 4.sınıf Öğretmenimiz Nevin KÖROĞLU kendisinin yazdığı ve okuduğu ‘EFSANE ‘adlı şiir velilerimiz tarafından büyük alkış aldı.

Programa konuk olarak katılan Psikolog Esin Filiz BOZTAŞ Annelerin; bireylerin ve sağlıklı nesillerin yetiştirilmesinde birinci derecede etkin olmaları nedeniyle öncelikle kendilerine değer vermeleri gerektiğini vurgulayarak kadınların toplumsal hayatta önemli roller edindiğine ve sorumluluklar üstlendiğine değindi.Program öğrencilerin söylediği türküler ve ardından kesilen pasta ile sona erdi. Katılımın yoğun olduğu program velilerimiz tarafından büyük ilgi gördü.